Az üzletek tele vannak olyan fürdőruhákkal, amelyek mindenre alkalmasak, csak a vízbe menni nem lehet bennük. A bikinihez erősített fém tartozékok ugyanis úgy felforrósodnak a napon, hogy estére kör alakú égési seb alakulhat ki a csípőn.
A mindenféle aszimmetrikus, keresztpántos, bonyolult fazonok közt tényleg van pár szép darab, de ezek pedig furcsa barnulási csíkokat eredményeznek. A lógókkal teleaggatott modellekkel akár még merülési kísérletet sem érdemes próbálni. Pár különleges darab még arra sem alkalmas, hogy két nyugodt mozdulatot tegyünk bennük anélkül, hogy ne kelljen ellenőriznünk, vajon minden a helyén van-e még.
Az üzletek szerencsére kezdik kiszolgálni az extrém adottságokkal rendelkezőket (ide tartozik a nők úgy ötven százaléka): azokat, akiknek nem azonos a bugyi és a cicifix méretük - nekik a legtöbben már árulnak külön alsót és felsőt. Ha a méretet megtaláltuk, már csak a megfelelő fazon kiválasztása van hátra.
Mit, mire?
Néha a szabadság csupa ellentmondás: imádsz nyáron lenge ruhákban, pici fürdőruhában szaladgálni, ugyanakkor, egy fürdőruha kiválasztása tiszta gyötrelem lehet. De nem kell, hogy plasztikai sebészhez fordulj, hogy jól nézz ki. A kulcs a jó anyag és a jó fazon kiválasztása. A legfontosabb szabály, hogy eltereld a figyelmet azokról a testrészekről, amelyekkel gond van (vagy csak egy kicsit teltebbek, kevésbé teltek a kívánatosnál).
Egyes kutatások szerint a legtöbb nő a csípőtájjal küszködik. Ahhoz, hogy a csípőd kevésbé teltnek, a tested pedig karcsúbbnak látsszon, válassz olyan fazont, amelynek mintázata az egyik oldalra "húz", ezáltal eltereled a figyelmet a középtájról. Ha ugyanis teljesen szimmetrikus fazont választasz, az még nagyobb súlytömeget láttat.
Széles csípőhöz erősen ellenjavallott a teljesen csípő fazonú bugyi, hacsak valakinek nem nyakig ér a lába. Ha nagy az alsó, ne húzzuk fel a széleit derékig, hanem vegyünk kisebb méretet, hiszen elmúltak már azok a boldog nyolcvanas évek. Tangában csak a tökéletes hátsóval rendelkezők gondolkodjanak, de ők is inkább, ha fehérneműről van szó. Ha bárhol bevág a bugyi, az sem kényelem, sem pedig esztétikum szempontjából nem az igazi.
A második fő gond a fürdőruha-választásnál a jó felső eltalálása. A nyakba kötős felsőrész szélesíti a vállat, ezért a deltásabbak válasszanak inkább olyat, amelyiknek hagyományos a pántja.
Kis mellet olyan felső emel ki jól, amelynek van alátámasztása, mint egy jó melltartónak. Ezenkívül, a minták (például a keresztbe csíkozás) és a díszítések odaterelik a figyelmet, így hangsúlyozni lehet a melleket. A legjobb eredményt, kis melleknél a V-szabással érhetjük el. Tévedés, hogy kis mellhez push-up-os melltartót kell venni, az többnyire ugyanis elfedi az egészet, ezért még kisebbnek tűnik majd, ráadásul az a kis maradék mellük is leizzad a strandon egy délután alatt. (Ezt tapasztalatból mondom.) Minél kisebb (nem pedig minél szorosabb) melltartót választunk, annál nagyobbnak tűnik benne a mellünk.
A nagy melleket magasan szabott felsőrésszel, egyszerű mintázattal lehet ellensúlyozni, de a legfontosabb a jó szabás: mindig legyen elég alátámasztás, nemcsak amikor sima melltartókról beszélünk.
A fekete nagyon jól slankít, ez közismert: a sötét színek általában segítenek abban, hogy bizonyos tetsrészek kisebbnek látszanak. Ha a csípő-és popsiterület optikai kisebbítéséről van szó, akkor jársz a a legjobban, ha fölülre viszont világos színt választasz, az ugyanis odavonzza a tekintetet és eltereli a figyelmet az alsóbb, kevésbé hangsúlyozandó részekről. Amikor az alsórészt kiválasztod, nagyon figyelj arra, hogy az anyag rendesen "feküdjön" a bőrön, mert annál nincs rosszabb, mint amikor a fürdőruha lóg az emberen, pláne, ha kicsit kerekebb vagy itt-ott a kelleténél. Ha a csípőddel van bajod, kerülj minden olyan díszítést, mintát, amely deréktájon odavonzza a tekintetet.
Alacsonyaknak nem ajánlatos a rövidszárú nadrágfazon, bármennyire is jó ötletnek tűnik. A hosszanti csíkozású minta optikailag magasítja az embert.
Ha magas vagy - és minden fürdőruha kicsinek, rövidnek tűnik -, keress speciálisan magasaknak gyártott bikiniket vagy egyberészeseket. A deréktáji keresztbe csíkozás optikailag alacsonyítja az embert.
Habár egy magasan szabott fürdőruha alsó optikailag hosszabbíthatja a lábat, meg kell találnod az egyensúlyt abban, hogy mennyit is akarsz a lábadból mutatni. Válassz inkább olyan alsót, amely nem túl magasan szabott: ezek hosszabbítják a lábat, de nem viszik túlzásba a dolgot. A fürdőruha anyaga nagyon fontos: ez éppúgy lehet a design része és egy jól elhelyezett részlet azt az illúziót keltheti, hogy az alsórész vonala pont a combod tetejénél ér véget.
A fürdőruhákkal az a legnagyobb baj, hogy a rugalmas anyag sokszor pont ott nyúlik, ahol nem kellene, keress ezért olyan anyagot, amely nem nyúlik túlságosan (lycra anyagok). Miközben ez a típusú fürdőruha elég szabadságot ad, tartást is biztosít, így maximálisan jól érezheted magad benne.
Mivel a cél egyénenként változhat, mindenki maga döntse el, hogy melyik testrészéből mennyit szeretne láttatni a nagyközönséggel. Mindenesetre feltétlenül vigyünk magunkkal egy kritikus külső szemlélőt, ha fürdőruhát választunk. Ja, és próbánál mindenképp tegyünk pár lendületes mozdulatot a kiszemelt darabban, és figyeljük meg a melltartó olykor feltűnő helyváltoztatását, mielőtt a pénztárhoz mennénk vele. |