Burgonya
A burgonya csúcsformába hozza a combot és a feneket. A szövetek erősítésére és feszessé tételére szolgáló pakoláshoz vágjunk fel két nyers burgonyát vékony szeletekre, fektessük a bőrre és végül rögzítsük folpackkal. Legalább 15 percig hagyjuk rajta. Kisimul a bőr, ha nyers burgonyával dörzsöljük be.
Meleg burgonyapüréből készített pakolás
A száraz, kicserepesedett kézfejet puhítja, nedvesíti. Kevés vajjal törjünk át egy főtt burgonyát. A pürét pakolásként kenjük a kézfejünkre legalább húsz percre. Lemosás után töröljük szárazra a kezünket, és kenjük be hidratálóval. Szép kéz: Kifehéredik a kivörösödött kézbőr, ha gyakran bedörzsöljük lisztes burgonyából készült kásával. Krumpli a térdre: térdfájdalmunkat is enyhíthetjük reszelt burgonyával. Borogatásként lekötve egész éjszakára hagyjuk rajta. Burgonya a szemkörnyékre: a szem alatti, fáradtság okozta táskák gyorsan eltüntethetők. Nyers burgonyából vágjunk vékony, szem alá simuló félholdat, tapasszuk fel, és pihenjünk így fél órát.
Uborka
Az uborka nyákokat, enzimeket, vitaminokat tartalmaz, melyek simává és feszessé teszik a bőrt. Az uborkalé kiváló a zsíros bőr ápolására, de készíthetünk pakolást nyers uborkaszeletekből is.
Az uborka remek gyógyír a fakó, fáradt bőrre. Sok nedvességet tartalmaz, ezért hatásosan élénkít és hidratál. Szeleteljünk fel egy kissé lehűtött kígyóuborkát, majd néhány percre tegyük a dekoltázsunkra és az arcunkra. Száraz, durva kézre a ¼ liter íróból és 4 evőkanálnyi olívaolajból készült pakolást ajánljuk.
Uborka-lotion, száraz, igénybe vett bőrre:
1 salátauborka, 1 citrom leve, 60 ml sárgarépalé, 30 ml mandulaolaj. Az uborkát meghámozzuk és lereszeljük. Finom szitán átnyomjuk, leszűrjük, és jól elkeverjük a többi hozzávalóval. Felhasználás előtt mindig rázzuk össze. Uborkamaszk aloéval, fáradt vagy ráncosodó bőrre: 1 salátauborka (reszelve), 2-3 evőkanálnyi tejszín, 2 evőkanálnyi aloe vera zselé. A hozzávalókat összekeverjük, felvisszük a bőrre, és kb. 15 percig rajta hagyjuk, majd hideg vízzel lemossuk. Uborkapakolás: 2 csapott evőkanálnyi túró, ¼ salátauborka. A túrót és a megmosott, héjával együtt összeturmixolt uborkát összekeverjük, felkenjük az arcra és a nyakra. 20 percig rajta hagyjuk, majd hideg vízzel lemossuk. Frissíti, feszessé teszi a bőrt. Helyrejön a kivörösödött arcbőr, ha lefekvés előtt friss uborkalével tonizáljuk. Ha karikás a szemünk, tegyünk rá 1-1 szelet nyers uborkát. Uborka a nyakra: az uborka leve természetes hidratáló. Pótolja az elveszett nedvességet, élénkíti a vérkeringést. Vágd vékony szeletekre az uborkát, és negyedórára borítsd be vele a nyakadat és a dekoltázsodat.
Ecet
Az almaecet tisztítja és frissíti az arcbőrt. Egy az egyhez arányban keverjünk el almaecetet és ásványvizet (pl. 100-100 ml), majd töltsük üvegbe. Használatakor öntsünk belőle vattacsomóra, és dörzsöljük át vele az arcunkat.
Ötlet: élénkítő hatású, ha egy szórófejes üvegbe töltjük az ecetes vizet, és bespricceljük vele a bőrünket. Gyümölcsecet: A gyümölcsmust erjesztésével készülő szer a hajöblítők egyik alapanyaga. Eltávolítja a hajról a mészmaradványokat, így az könnyen fésülhetővé és fényessé válik. Hajöblítő: 1 evőkanálnyi szárított gyógynövény vagy virág, 100 ml víz, 60 ml citromlé vagy gyümölcsecet. A növényeket leforrázzuk, 10 percig állni hagyjuk, leszűrjük. Hozzáadjuk a citromlevet vagy a gyümölcsecetet, és hajmosás után a hajra öntjük a keveréket. Kiöblíteni nem kell.
Olaj, só
Az olaj és a só nemcsak a salátára jó, hanem a lábra is! Az érdes, pikkelyes láb ápolószere a következő pakolás: 2 evőkanálnyi (tengeri) só, kevés olívaolaj, 2 csepp rozmaringolaj. A hozzávalókat keverjük össze, és dörzsöljük be vele a lábunkat, a lábujjaktól felfelé.
Cukor
Természetes szőrtelenítés: cukorral is eltávolíthatjuk a lábszőrzetet. Gyapjúszövetből vágjunk le néhány csíkot, és kb. 100 g cukrot forró vízben addig melegítsünk, amíg a szirup híg és nyúlós nem lesz. Kenjük be vele a lábszárat, nyomjuk rá a textilcsíkokat, és a növekedési iránnyal ellentétes rántással húzzuk le a szőrzetet!
Palackos ásványvíz
A palackos ásványvíz nemcsak tartalma segítségével segít hozzá a jó alakhoz, hanem súlyzópótlóként is bevethető. Vegyünk mindkét kezünkbe egy-egy ásványvizes flakont, és már indulhat is a gimnasztika!
A feszes mellizmok elősegítésére: terpeszállás, a felsőtestünket hajtsuk előre, a palackokat pedig erőteljesen lendítsük egyik oldalról a másikra. Feszes popsi és kemény comb: fektessük a „súlyzókat” behajlított karral a vállunkra, térdhajlítás, majd nyújtás következik. Legalább 15-ször!
Citrom
A szépségápolásban többfajta szerepet is betölthet. Tehetjük a fürdővízbe, használhatjuk zsíros bőr kezelésére szolgáló arclemosóként, kézápolóként vagy hajmosás utáni semlegesítő öblítőszerként. Egy félbevágott citrommal puhává varázsolhatjuk a könyök, a térd és a sarok elszarusodott bőrét.
Arcpakolás: A túró és a citrom szép simává, lággyá teszi a hámló, száraz arcbőrt. Az arcpakoláshoz keverjünk össze 1 evőkanálnyi túrót 1 evőkanálnyi kézmeleg mézzel, és vastagon kenjük fel. 20–30 perc múlva mossuk le. Javítja a vérellátást és megnyugtatja a bőrt. Citromos író: 100 ml írót, 1 evőkanálnyi frissen kinyomott citromlevet és 1 evőkanálnyi mézet egy üvegbe öntünk, és alaposan összerázzuk. Egy vattapamacsot átitatunk a folyadékkal, majd az arcot, a nyakat és a dekoltázst megtisztítjuk vele. Végül langyos vízzel leöblítjük. Minden bőrtípusra alkalmas. Mézes arcvíz: 100 ml desztillált víz, 1 evőkanálnyi méz, 15 ml citromlé. A vizet kissé meglangyosítjuk, feloldjuk benne a mézet. Lehűtjük, majd a citromlével együtt egy üvegbe öntjük és jól összerázzuk. Minden bőrtípusra jó. Tág pórusú bőrre: Arcmosás után dörzsöljük be a bőrt citromlével. Ha rugalmatlan a bőrünk, tegyünk a citromléhez egy kevés tejet is. Citromos fürdő: finomítja a bőrt. Szeletekre vágott citromot egy órán át állni hagyunk egy fazék vízben, majd leszűrjük és a fürdővízhez öntjük. Citromlé: eltünteti a nikotinfoltokat, és a burgonyahámozástól megbarnult kéz is szép tiszta lesz tőle. Olajos-citromos kúra: 30 ml olívaolaj, 30 ml citromlé. A felmelegített olajat elkeverjük a citromlével, és elosztjuk a nedves hajon. 1 órán át rajta hagyjuk, majd jól kimossuk. Igénybe vett, fénytelen hajra ajánljuk. Citrom a lábra: Ha duzzadt, fáradt a lábad, esténként áztasd meleg, citromos vízben. Félórás lazító fürdő után márts egy zoknit a vízbe, majd húzd a lábadra. Így pihentesd felpolcolva még legalább egy órán át. Citrom a körömre: A törékeny, lakktól elszíneződött köröm újra erős és egészséges színű lesz, ha naponta átdörzsöljük citromlébe mártott vattával, vagy ha gyakorta átsimítjuk egy félbevágott citrommal.
Sör
A sör nem csupán élvezeti cikk. Sok fehérjét, B-vitamint és értékes hajápoló anyagot tartalmaz. Csökkenti a túlzott faggyúmirigy-elválasztást, tartást és fényt ad a hajnak.
Tojásos-sörös pakolás, vékony, töredezett hajra: 1 tojás, 30 ml sör. A tojást elkeverjük a sörrel, elosztjuk a nedves hajon, és legalább 164 órán át rajta hagyjuk. Végül alaposan kimossuk. Sörös öblítő: 125 ml sör. Hajmosás után vigyük fel a hajra a sör felét, könnyedén masszírozzuk bele, és néhány percig hagyjuk rajta. Még egyszer mossuk meg a hajat, majd dörzsöljük a fejbőrbe a többi sört is. Kiöblíteni nem kell. Hajnövekedést serkentő hatása van, fénytelen hajra alkalmas. Nem kell félni, a sörszag hamar elillan!
Rizs
A rizs leszámol a zsírpárnákkal, és ezzel egy időben rengeteg erőt ad a testnek. A kis, fehér magszemecskék kevés zsírt tartalmaznak, viszont tele vannak ballasztanyaggal (amely elősegíti az emésztést), káliummal (ami salaktalanít), valamint energiában gazdag szénhidráttal és sok egészséges nyomelemmel. Két-három hetente érdemes egy-egy rizsnapot tartani, ez formába hozza az alakot. Extra tipp: két friss vagy főtt paradicsom jó ízt ad a rizsnek!
(forrás: www.nana.hu)
|